سونی

سونی از تغییرات بنیادین ساختاری، نام و شیوه مدیریت در سازمان خود خبر داد

سونی از تاریخ یکم آوریل سال ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰)  قصد دارد تغییرات بنیادینی را در شیوه‌ی مدیریت خود اعمال کند و نام خود را به Sony Group Corporation تغییر دهد.

شرکت سونی طی بیانیه‌ای اعلام کرد تغییرات سازمانی گسترده‌ای شامل تغییر نام و تیم مدیریتی را در دستورکار خود قرار داده است. تغییراتی که از یکم آوریل سال آینده‌ی میلادی مصادف با ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ اعمال خواهد شد، شامل تغییر اسم رسمی Sony Corpotation به Sony Group Corporation می‌شود تا بدین ترتیب بر وظیفه‌ی اصلی خود که هدایت گروه سونی است، تمرکز داشته باشد.

ازسویی دیگر بخش تولیدات تجهیزات الکترونیک سونی که با نام Sony Electronics Corporation و به‌عنوان یک شرکت تابعه فعالیت می‌کند، از ابتدای آوریل سال ۲۰۲۱ با نام Sony Corporation شناخته خواهد شد. به‌گفته‌ی سونی، جلسه‌ی سرمایه‌گذاران برای تأیید یا رد نام‌های پیشنهادشده در تاریخ ۲۶ ژوئن سال جاری میلادی (۶ تیر) برگزار خواهد شد.

در بیانیه‌ی سونی چنین آمده است:

سونی می‌کوشد تا تولید تجهیزات الکترونیک را ادامه دهد و محصولات و خدمات جدیدی که مناسب نیاز کاربران و توسعه‌دهندگان باشد را ازطریق صدا، تصویر و فناوری‌های ارتباطی عرضه کند.

شرکت تابع سونی الکترونیکس همچنین، اهداف بلندمدتی برای چالش‌های جدید نظیر تولیدات محصولات ارتباط از راه دور افراد و کنترل از راه دور ابزار و مسائل بهداشتی و درمانی دارد.

علاوه‌براین، سونی پیشنهاد داده است که تمام سهام شرکت خدمات مالی Sony Financial Holdings را خریداری کند. درحال حاضر ۶۴ درصد از سهام این شرکت هولدینگ متعلق به سونی است و سونی قصد دارد که با خرید باقی‌مانده‌ی سهام، هولدینگ خدمات مالی سونی را به شرکتی زیرمجموعه تبدیل کند.

سونی درباره‌ی خرید کامل سهام سونی فاینانشیال هولدینگز گفت:

تا این لحظه شرکت هولدینگ خدمات مالی سونی توانسته است باتوانایی بالای خود در افزایش سرمایه، به‌خوبی در فهرست شرکت‌های زیرمجموعه‌ی کارآمد قرار بگیرد.

با این حال، سونی قصد دارد برای اطمینان حاصل کردن از اجرای استراتژی‌های بهینه‌سازی شده برای هر واحد و گسترش هم‌افزایی‌های گروهی هولدینگ خدمات مالی سونی را به‌جای اینکه به‌عنوان شرکتی زیرمجموعه‌ی مستقل با برخی محدودیت‌ها، به‌طور کامل خریداری کند و تحت مالکیت کامل خود وارد شرکت‌های زیرمجموعه کند.

تغییراتی که در ساختار مدیریتی شرکت سونی اجرا خواهد شد، به‌گفته‌ی سونی این‌گونه خواهد بود که کسب و کارهای مرکزی گروه سونی در حوزه‌های مختلف نظیر بازی، خدمات اینترنتی، موسیقی، دوربین تصویربرداری و خدمات مالی فعالیت دارند، ساختار مدیریتی مستقلی دارند و مسئول کسب‌و‌کار خود هستند.

باتوجه‌به این خط‌مشی، مدیرانی که اکنون نقش‌های کلیدی در حوزه‌های گفته‌شده، دارند بعد از رسیدن به موعد اول آوریل ۲۰۲۱ به فعالیت خود در همان کسب‌و‌کار ادامه خواهند داد. همچنین، به‌گفته‌ی سونی کسب و کارهای الکترونیکی سونی که شامل تجهیزات عکاسی و حسگرها می‌شود ساختار مدیریتی مستقلی تشکیل خواهند داد. سونی درادامه‌ی اطلاعیه‌ی افزوده است که تیم مدیریتی شرکت اصلی Sony Group Corporation از سران تیم مدیریتی کسب و کارهای کلیدی و زیرمجموعه‌های مهم شرکت، تشکیل خواهد شد.

تغییرات اساسی دیگر شامل تغییر سمت کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida) که اکنون به‌عنوان رئیس و مدیرعامل اجرایی فعالیت دارد، به سمت ریاست هئیت مدیره است و مدیر ارشد مالی شرکت هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، به‌عنوان معاون مدیر اجرایی منصوب خواهد شد؛ همچنین شیگاکی ایشیزوکا (Shigeki Ishizuka) که اکنون مسئول واحدهای مرتبط با محصولات الکترونیک و تولید حافظه‌ها است، به سمت معاون رئیس هیئت مدیره منصوب می‌شود.

درهمین حال، میشینوری مزونا (Michinori Mizuno)، معاون مدیر اجرایی کنونی سونی و رئیس هیئت مدیره‌ی بخش Sony Music Entertainment در تاریخ ۲۶ ژوئن بازنشسته خواهد شد.

در اعلامیه‌ی تغییرات ساختاری، سونی فرصت را غنیمت شمرد تا نشان دهد که با چه دقتی برنامه‌های هزینه‌ی سرمایه‌ای در کسب‌و‌کار حسگر دوربین‌ها و عکاسی را بازبینی کرده است.

در این باره سونی گفته است:

سونی معتقد است که حسگرهای عکاسی در دستگاه‌های هوش مصنوعی نقش کلیدی ایفا خواهند کرد و به‌همین علت سونی قصد دارد به‌طور ویژه‌ای بر فناوری حسگرهای عکاسی محبوب CMOS خود تمرکز کند و راه‌کارهای مرتبط با حسگرهای هوش مصنوعی که در آینده در اپلیکیشن‌های بسیاری کاربرد خواهند داشت، فراهم کند.

همچنین سونی در ادامه به شرایط کنونی جهان و دنیای پساکرونا اشاره کرده است که باتوجه‌به افزایش نیاز دورکاری و آموزش از راه دور، قصد دارد ابتکار عمل را به‌دست بگیرد و ابزار مناسب چنین شرایطی را فراهم کند.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

مشاهده بیشتر

علی زمانی

نوا نیوز یک رسانه‌ی آنلاین با موضوع فناوری و سبک زندگی مدرن است که در بهمن سال 1397توسط علی زمانی ایجاد شد. تیمی از کارشناسان و افراد متخصص در حوزه‌های فناوری، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر و سبک زندگی در نوا نیوز دور هم آمده تا بهترین و کامل‌ترین مرجع اخبار و مقالات این حوزه‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد حالا ما این‌جاییم. آمده‌ایم فردا را آغاز کنیم. آمده‌ایم چشم‌انداز فردا را برای‌تان ترسیم کنیم. با نوا نیوز فردای دنیای فناوری برای‌تان روشن‌تر می‌شود. فردا این‌جا آغاز می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوار ابزار