اچ تی سیموبایل

شرکت اچ‌تی‌سی همچنان عملکرد ناامیدکننده‌ای در بازار اسمارتفون‌ها دارد!

در طول یک دهه گذشته شرکت اچ‌تی‌سی از جایگاه یکی از بزرگترین بازیگران بازار اسمارتفون حالا به جایی رسیده که اکثر مردم حتی به‌سختی اسم آن را به خاطر می‌آورند. هرچند که شرکت امیدوار است که بتواند دوباره به مسیر قبلی بازگردد، اما جدیدترین گزارش مالی آن نشان می‌دهد که هنوز راه زیادی برای رسیدن به نقطه موردنظر در پیش‌رو دارد.

براساس گزارش مذکور، درآمد اچ‌تی‌سی در ماه اکتبر امسال ۲۱.۵۹ میلیون دلار بوده است. بخش اسمارتفون‌ها در مقایسه با محصولات واقعیت مجازی شرکت، نقش پررنگ‌تری در درآمدهای حاصله داشته‌، اما این موضوع لزوما چیز خوبی نیست.

با وجود اینکه اچ‌تی‌سی در چند ماه اخیر، دستگاه‌های ارزان قیمت مختلفی را در بازارهای خاص عرضه کرده، اما عملکرد شرکت در ماه اکتبر بسیار ناامیدکننده است. نمودارها، نشان‌دهنده افت ۴۸.۵۸ درصدی درآمدهای این ماه نسبت به ماه سپتامبر (۴۱.۹۶ میلیون دلار) و کاهش ۴۹.۸۴ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۴۳.۰۱ میلیون دلار) هستند.

برنامه اصلی اچ‌تی‌سی برای امسال، تمرکز بر روی سوددهی شرکت و بدست آوردن مجدد سهم بازار خود در بخش اسمارتفون‌ها بود. اما متاسفانه همانطور که انتظار می‌رفت این برنامه‌ها محقق نشدند. با این‌حال، اچ‌تی‌سی هم‌اکنون صاحب مدیر اجرایی جدیدی شده که نسبت به آینده شرکت بسیار خوش‌بین است.

انتظار می‌رود که اچ‌تی‌سی با معرفی یک پرچمدار 5G در بازارهای توسعه‌یافته آمریکا، انگلیس و اروپا، دوباره به بخش اسمارتفون‌های رده‌بالا بازگردد. در این بین، شرکت سعی می‌کند تا با عرضه گوشی‌های میان‌رده و ارزان قیمت کمی برای خود وقت بخرد.

مشاهده بیشتر

علی زمانی

نوا نیوز یک رسانه‌ی آنلاین با موضوع فناوری و سبک زندگی مدرن است که در بهمن سال 1397توسط علی زمانی ایجاد شد. تیمی از کارشناسان و افراد متخصص در حوزه‌های فناوری، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر و سبک زندگی در نوا نیوز دور هم آمده تا بهترین و کامل‌ترین مرجع اخبار و مقالات این حوزه‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد حالا ما این‌جاییم. آمده‌ایم فردا را آغاز کنیم. آمده‌ایم چشم‌انداز فردا را برای‌تان ترسیم کنیم. با نوا نیوز فردای دنیای فناوری برای‌تان روشن‌تر می‌شود. فردا این‌جا آغاز می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوار ابزار