فیلم وسریال

از فیلم No Time To Die چه خبر؟

جاسوسی، اسلحه‌های کشنده، توطئه‌های بزرگ و البته زنان زیبا. همه این‌ها از عناصری هستند که سری فیلم‌های جیمز باند (James Bond) با آن‌ها شناخته می‌شود. فیلم James Bond No Time To Die جدیدترین و بیست پنجمین فیلم از این سری جاسوسی انگلستان است.

این فیلم از جهات مختلفی اهمیت زیادی برای طرفداران سری جیمز باند دارد. این فیلم از طرفی آخرین اثریست که در آن شاهد نقش‌آفرینی Daniel Craig هستیم و از طرفی هم به نظر می‌رسد با خروج او از این نقش، فیلم No Time To Die پایان این سری از ماجراجویی‌های مامور 007 باشد.

با همه این‌ها این فیلم هرچه هم که باشد، جدیدترین فیلم از سری جیمز باند است و همین به تنهایی می‌تواند هر طرفداری را هیجان‌زده کند؛ مخصوصا که حدود پنج سالی از اکران آخرین فیلم این مجموعه یعنی، فیلم James Bond Spectre می‌گذرد و این طولانی‌ترین فاصله‌ایست که زمان حضور Craig در این سری رخ داده.

به‌روزرسانی

فیلم No Time To Die دیرتر اکران می‌شود!

طبق خبری که چندی پیش منتشر شد، تاریخ اکران فیلم No Time To Die از بیستم نوامبر امسال به 2 آوریل 2021 (13 فروردین 1400) تغییر یافت. عوامل فیلم با انتشار بیانیه‌ای دلیل این تاخیر را بازگشایی مجدد سینماها در آن زمان و نمایش فیلم به طرفداران بیشتر عنوان کردند.

تاریخ اکران فیلم No Time To Die بیست و پنجمین فیلم سری جیمز باند به دوم آوریل منتقل شد تا مخاطبان بیشتری در سرتاسر جهان بتوانند این فیلم را مشاهده کنند. ما متوجهیم که این خبر برای طرفداران ناامیدکننده خواهد بود اما در حال حاضر برنامه ما برای اکران این فیلم در سال آینده است.

تصویر جدیدی از نقش منفی Rami Malek در فیلم No Time To Die منتشر شد

چندی پیش، تصویر جدیدی از Rami Malek در نقش منفی اسرارآمیز فیلم No Time To Die در اینستاگرام منتشر شد. این عکس او را در یک منطقه جنگلی نشان می‌دهد. در توضیح این عکس در اینستاگرام نوشته شده: «برای دیدن Safin (Rami Malek) در فیلم No Time To Die آماده‌اید؟»

تصویر پخش شده از مالک
تصویر پخش شده از مالک در فیلم No Time To Die

Malek قبل از این توضیح داده بود که چطور به‌دنبال اصالت در اجرایش بوده است.

اگر من می‌رفتم آنجا و سعی می‌کردم یک کپی از شخص دیگری باشم، چه هیجان یا لذتی برای کسی داشت؟ فکر می‌کنم این درسی‌ست که از Mr [Freddie] Mercury گرفتم. اگر قرار نیست چیزی اصیل باشد، پس برای چه خودم را اذیت کنم؟

من چیزهایی را از کاراکترهای مورد علاقم را استفاده کردم. اما هر روز سعی کردم چیزی که فکر می‌کردم مناسب این کاراکتر اما همزمان غافلگیرکننده و غیرقابل توصیف باشد را به آن تزریق کنم.

او همچنین توضیح داد که زمان زیادی را با متخصص دیالوگ William Conacher کار کرده تا صدای متمایزی برای شخصیتش پیدا کند.

من می‌خواستم چیزی درست کنم که نتوانیم آن را به هیچ قسمت خاصی از چهان وصل کنیم.

داستان فیلم No Time To Die

تا این لحظه به جز یک تریلر، اطلاعات زیادی از داستان فیلم منتشر نشدند اما، با توجه به همان تریلر می‌توانیم داستان کلی فیلم را تا حدودی حدس بزنیم. آنطور که در تریلر نمایش داده می‌شود، جیمز باند بازنشسته شده و در جامائیکا زندگی می‌کند. البته که دوری او از دنیای جاسوسی دوام زیادی ندارد. مخصوصا وقتی Felix Leiter دوست قدیمی و مامور CIA از او کمک می‌خواهد.

در این میان به نظر می‌رسد دشمن جدید او در این فیلم در قالب شخصیتی مرموز به نام Safin قرار دارد. از طرفی Madeleine Swan معشوقه قبلی باند به نظر رازهایی دارد که باعث قرار گرفتن خودش و باند در موقعیتی خطرناک شده است. همچنین شاهد حضور Blofeld رئیس قبلی Spectre در تریلر بودیم.

بازیگران فیلم No Time To Die

تصنویری از فیلم No Time To Die
تصنویری از فیلم جدید جیمز باند

همانطور که قبلا اشاره کردم، در این فیلم ترکیبی از بازیگران آشنا و جدید حضور دارند. از جمله چهره‌هایی که قبل از این هم در دنیای مامور 007 با آن‌ها روبه‌رو شده بودیم می‌توان Daniel Craig (جیمز باند)، Naomie Harris (در نقش Miss MoneypennyRalph Fiennes (در نقش MBen Wishsaw (در نقش Q) را نام برد. همچنین Jeffery Wright (در نقش Felix LeiterChristoph Waltz (در نقش Blofeld) Lea Seydoux (در نقش Dr. Madeleine Swann) و Rory Kinnear (در نقش Bill Danner) دیگر بازیگرانی‌اند که آنان را در قسمت‌های قبل سری جیمز باند دیدیم.

اما در رابطه با بازیگران جدید، این گروه شامل بازیگران معروف و موفقی از جمله Bohemian Rhapsody (برنده اسکار) و Rami Malek (ستاره Mr. Robot) می‌شود.

Rami Malek در نقش شخصیت منفی فیلم به نام Safin قرار گرفته است. البته چیز زیادی از داستان فیلم و نحوه ارتباط او با جیمز باند نمی‌دانیم اما به نظر می‌رسد که او قبلا به شدت آسیب دیده و به نوعی با Madeleine Swann در ارتباط است.

تصنویری از فیلم No Time To Die
تصنویری از فیلم جدید جیمز باند

تهیه‌کننده فیلم Barbara Broccoli قبلا طی مصاحبه‌ای، شخصیت Safin را به عنوان “کسی که واقعا باند را اذیت می‌کند” و “یک کاراکتر زننده و تند” معرفی کرده بود. همچنین Malek طی گفتگویی با مجله Empire درباره شخصیت خود گفته بود:

من بعضی از موارد مورد علاقم را از کاراکتر قبلیم برداشتم، اما هر روز سعی کردم چیزی که فکر می‌کردم برای این کاراکتر مناسب و منطقی است را به آن تزریق کنم. هرچند ممکن است در عین حال شوکه‌کننده و غیرقابل توصیف باشد.

از دیگر چهره‌های تازه در این فیلم می‌توان به Lashana Lynch (پیش از این او را در فیلم Captain Marvel دیدیم) و Ana de Armas اشاره کرد. Lynch در این فیلم در نقش یک جاسوس دیگر از MI6 به نام Nomi را بازی می‌کند. کسی که بعد از بازنشستگی باند به این سرویس اضافه شده و تمایلی به همکاری با باند ندارد. Ana de Armas هم در نقش ماموری از CIA به نام Paloma قرار می‌گیرد.

چه کسی فیلمنامه آخرین فیلم جیمز باند را نوشته است؟

تصنویری از فیلم No Time To Die
تصنویری از فیلم جدید جیمز باند

فیلم James Bond No Time To Die مانند دیگر فیلم‌های بزرگ هالیوود و البته فیلم‌های قبلی همین سری، مسیر پر فراز و نشیبی را در انتخاب نویسندگان و نوشتن فیلمنامه طی کرده است. در ابتدا Neal Purvis و Robert Wade اولین افرادی بودند که برای نوشتن فیلمنامه فیلم در سال 2017 استخدام شدند. بعد از آن با انتخاب Danny Boyle به عنوان کارگردان فیلم، او John Hodge همکار قدیمی خود را وارد پروژه کرد و فیلمنامه متفاوتی نوشتند.

پس از خروج آن دو از پروژه، بار دیگر Purvis و Wade به سمت نویسندگی خود برگشتند و فیلمنامه در اختیار Paul Haggis قرار گرفت. در نهایت با درخواست Craig خالق داستان‌های Killing Eve و Fleabag یعنی Phoebe Waller-Bridge به مجموعه اضافه شد تا دیالوگ‌های روان‌تری بنویسد.

همانطور که متوجه شدید، فیلمنامه این اثر چندین بار توسط نویسندگان مختلف بازنویسی شده است. البته همانطور که قبلا هم گفتم این امر رایجی در میان پروژه‌های بزرگ هالیوود است و امیدوارم در نهایت همه این‌ها به ساخت فیلم خوبی ختم شده باشد.

کارگردان فیلم No Time To Die کیست؟

تصنویری از فیلم No Time To Die
تصنویری از فیلم جدید جیمز باند

کارگردانی فیلم هم مانند نویسندگانش داستان بلندی دارد. بعد از خروج Sam Mendes از سری جیمز باند سمت کارگردانی این فیلم خالی بود. Mendes در سال 2016 بعد از کارگردانی دو فیلم Skyfall و Spectre اعلام کرد که دیگر به کارگردانی فیلم‌های سری جیمز باند ادامه نمی‌دهد. او طی مصاحبه‌ای با مجله The Guardian گفت:

این ماجراجویی باور نکردنی بود. من عاشق هر ثانیه از آن بودم اما فکر می‌کنم هم‌اکنون نوبت شخص دیگریست. در نهایت بعد از این، من می‌خواهم داستان‌هایی با کاراکترهای جدید بسازم.

پس از خروج Mendes از این سری، شایعه‌هایی درباره خضور کارگردان مطرح انگلیسی یعنی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) مطرح شده بودند. چندی بعد از آن نولان گفتگویی با رادیو 4 BBC اظهار کرد:

من آن شخص نخواهم بود. قطعا نیستم. فکر می‌کنم هربار که آن‌ها می‌خواهند کارگردان جدیدی استخدام کنند این شایعه به‌وجود می‌آید که من آن کارگردان هستم. آن‌ها به طور بخصوصی به من نیاز ندارند اما، من همیشه تحت تاثیر این فیلم‌ها قرار می‌گرفتم و دوست دارم یک روز یکی از آن‌ها را بسازم.

در نهایت پس از همه این‌ها، در سال 2018 بود که Variety گزارش کرد Danny Boyle کارگردان فیلم بعدی جیمز باند خواهد بود. Boyle برای ساخت فیلم‌های Slumdog Millionnaire, Trainspotting, Steve Jobs و 127 Hours شناخته شده است. هرچند بعد از چند ماه از کار روی پروژه، این کارگردان به‌خاطر “تفاوت نظر در ایده‌های فیلم” از این پروژه استعفا داد.

این خبر برای اولین بار توسط Michael G. Wilson, Barbara Broccoli و Daniel Craig اعلام شد و بعد از آن هم حساب توییتر جیمز باند این خبر را تایید کرد. با خروج او از پروژه در نهایت سمت کارگردانی فیلم به Cary Fukunaga رسید.

هر چیز دیگری که باید درباره آخرین فیلم جیمز باند بدانید

تصنویری از فیلم No Time To Die
تصنویری از فیلم جدید جیمز باند

فیلم James Bond No Time To Die پر هزینه‌ترین فیلم این سری تا به امروز است. طبق گزارش‌ها، این فیلم تا ماه دسامبر سال گذشته هزینه ساختی حدود 200 میلیون یورو داشته و از این نظر در رتبه اول قرار می‌گیرد. بعد از آن فیلم Spectre با هزینه 182 میلیون و فیلم Skyfall با هزینه 138 میلیون یورویی در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

نکته هیجان‌انگیز دیگر این فیلم، حضور دوباره ماشین Aston Martin معروف مامور 007 یعنی مدل Aston Martin V8 Vantage در آن است. این ماشین اولین بار توسط Dalton در فیلم The Living Daylights نمایش داده شده بود. همچنین نکته جالب دیگر درباره فیلم، آهنگ آن است. موسیقی فیلم توسط خواننده جوان و نوظهور Billie Eilish خوانده شده است.

امیدواریم با مطالعه این «چه خبر» جواب سوالات خود را درباره فیلم جدید جیمز باند یعنی No Time To Die پیدا کرده باشید. اخبار بعدی در همین پست قرار داده خواهند شد.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

مشاهده بیشتر

علی زمانی

نوا نیوز یک رسانه‌ی آنلاین با موضوع فناوری و سبک زندگی مدرن است که در بهمن سال 1397توسط علی زمانی ایجاد شد. تیمی از کارشناسان و افراد متخصص در حوزه‌های فناوری، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر و سبک زندگی در نوا نیوز دور هم آمده تا بهترین و کامل‌ترین مرجع اخبار و مقالات این حوزه‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد حالا ما این‌جاییم. آمده‌ایم فردا را آغاز کنیم. آمده‌ایم چشم‌انداز فردا را برای‌تان ترسیم کنیم. با نوا نیوز فردای دنیای فناوری برای‌تان روشن‌تر می‌شود. فردا این‌جا آغاز می‌شود.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوار ابزار